Tree House otvorený/nízky

Tree House DiArchi® - domček pre deti v korunách stromov.
Ideálny do záhrady rodinného domu či chaty.

Design by Peter Matúš Architects

Projekt DiArchi® vznikol iniciatívou architektonického ateliéru Peter Matúš Architects spojiť architektov s realizátormi montovaných drevostavieb s dlhoročnými skúsenosťami a priniesť tak klientom najvyššiu kvalitu technického a architektonického prevedenia diela.
Našimi najvyššími hodnotami a cieľmi je vytvárať ekologickú, udržateľnú architektúru s citlivým zasadením do prostredia s rešpektom k okoliu a tradícii.

Dodacia lehota 4-6 týždňov.

Vyberte si variant:

3 950,00 €

1_MATERIÁLY

Nosná konštrukcia:
-
technicky sušené smrekové rezivo triedy A

Exteriérový-interiérový obklad/podlaha/podhľad:
- ThermoWood® -
borovica lesná, zem pôvodu: Fínsko

Strecha:
-
prírodná kaučuková izolácia RubberCover EPDM značky Firestone®

2_ROZMERY 

vnútorný rozmer: Š x H x V = 165 x 165 x 110 cm
vonkajší rozmer: Š x H x V = 195 x 195 x 160 cm
výška podlahy nad terénom: 130 cm
celková výška s podperami: 260 cm 

3_POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Nosné konštrukcie sú ošetrené náterom Remmers® HK Lasur - vysoko kvalitný náter nemeckej výroby (obnova nutná až po 5-6 rokov).

4_ThermoWood®

obklad vyrobený z fínskej borovice. V špeciálnych peciach za pôsobenia tlaku a tepla mení svoje vlastnosti a stáva sa tak vysoko odolným materiálom proti hnilobe, drevokazným škodcom a hubám v náročných klimatických podmienkach. 

5_ÚDRŽBA

ThermoWood® je bezúdržbový materiál. Certifikovaná životnosť minimálne 30 rokov bez použitia ochranných náterov.
Nosnú konštrukciu z technicky sušeného smreku odporúčame natierať ochrannou lazúrou každých cca 5-6 rokov.
Izolácia strechy Firestone® - bezúdržbová. Životnosť viac ako 50 rokov.

6_VYKUROVANIE

V prípade uzavretej varianty je možné priestor vyhrievať nízko-teplotným sálavým panelom s výkonom 300W s reguláciou požadovanej teploty. Viac v časti DOPLNKY.


7_KOTVENIE a ZÁKLADY

Tree House je možné voľne postaviť na terén. Nevyžaduje preto základy. Mohutné drevené stĺpy sú zakončené roznášacími oceľovými platňami s nadstaviteľnou výškou. Objekt je preto kedykoľvek podľa potrieb premiestniteľný.

V miestach pätiek doporučujeme vybrať zeminu do hĺbky 15-20 cm a vyplniť kamennou drťou frakcie 16-32 mm pre lepšiu stabilizáciu.
V prípade záujmu je možné kotviť objekt oceľovými zemnými skrutkami (skrutky nie sú súčasťou dodávky). Bližší popis kotvenia je uvedený v návode výrobku.

8_DOPRAVA A MONTÁŽ

Objekt pozostáva zo 6 ks vopred vyrobených panelov o rozmere cca 2 x 2 x 0,3 m. V prípade dostupnosti nákladnej techniky, objekt privezieme už zmontovaný a vykládka na miesto určenia prebieha strojovo. V opačnom prípade naši technici premiestnia jednotlivé panely ručne na miesto určenia. Nutné zvážiť potrebnú dostupnosť a veľkosť jednotlivých panelov - v prípade nejasností nás prosím kontaktujte!
Celková montáž trvá cca 8 hodín.
Doprava + montáž = 300 Eur s DPH.

9_BEZPEČNOSŤ

Výrobok spĺňa technickú normu pre bezpečné navrhovanie detských zariadení STN EN 1176:2009. Okolie objektu doporučujeme upraviť v zmysle normových požiadaviek špecifikovaných v montážnom návode výrobku.

10_OSVETLENIE

Ako doplnok si je možné dokúpiť interiérové LED svietidlo umiestnené v podhľade + exteriérové svietidlo pod podlahou osvetľujúce výstupný rebrík a okolie Tree House.

11_ZÁRUKA A ŽIVOTNOSŤ

Životnosť výrobku pri správnej a pravidelnej údržbe je takmer neobmedzená.
Životnosť obkladu ThermoWood® bez údržby je minimálne 30 rokov. Nosná konštrukcia bez údržby má životnosť cca 10-15 rokov v závislosti od klimatických podmienok.
Kaučuková izolácia strechy Firestone® so životnosťou viac ako 50 rokov.

Zákonná záruka výrobku 2 roky. 


DOPLNKY