CHATA s HUMNOM_02

CHATA s HUMNOM_02 je kapacitne navrhnutá pre 8-11 ľudí v závislosti od veľkosti objektu a variantu dispozičného usporiadania. (V prípade využitia obývacej izby na núdzové spanie, sa kapacita zvyšuje až na 16 ľudí.)

ARCHITEKTÚRA A KONŠTRUKCIE
Hlavným architektonickým zámerom bolo vytvoriť kompaktnú, praktickú rodinnú chatu s útulnou a teplou atmosférou. Zároveň vytvoriť moderný dizajn s odkazom k tradičnej architektúre za použitia najmodernejších prírodných materiálov a technológií k vytvoreniu zdravého vnútorného prostredia. Presah striech s podlomenicami v štítových stenách nie je len architektonickým zámerom priblížiť sa pôvodnej architektúre, ale je hlavne praktickým riešením ochrany fasády pred poveternostnými vplyvmi. Životnosť chráneného fasádneho dreva pred dažďom sa zdvojnásobuje.

Dôležitá je taktiež eliminácii prehrievania fasády a následne interiéru. Samotný presah funguje aj ako prirodzený okenný slnolam a znižuje účinnosť insolácie, teda nežiadúceho letného prehrievania. V zimných mesiacoch naopak slnko s nižším uhlom dopadá do interiéru a prináša solárne zisky. V neposlednom rade získavame aj praktický priestor pre denný pobyt, či uskladnenie palivového dreva. Praktickým je aj HUMNO, ktoré slúži na odkladanie lyží, bicyklov, kosačky, dreva a pod. . V prípade záujmu vieme vstavať interiérovú suchú, alebo bio saunu. Podkrovný priestor HUMNA je možné v prípade vyhotovenia stropu s podlahou aj ako ďalší úložný priestor, prípadne sezónne letné spanie.

zastavaná plocha CHATA:
VEĽKOSŤ A 72,20 m2
VEĽKOSŤ B 52,80 m2

zastavaná plocha ZÁVETRIE+TERASA:
VEĽKOSŤ A+B 19,00 m2

zastavaná plocha HUMNO:
VEĽKOSŤ A+B 17,70 m2

obostavaný priestor:
VEĽKOSŤ A 553,80 m3
VEĽKOSŤ B 439,20 m3

výška objektu: 6,80 m

stavebná konštrukcia: drevostavba - stĺpiková konštrukcia

odhadovaná cena realizácie
"NA KĽÚČ" (330 Eur/m3):
VEĽKOSŤ A 182.754 Eur s DPH
VEĽKOSŤ B 144.936 Eur s DPH

cena projektu (5paré) : 2.850 Eur s DPH

(V cene projektu nie je zarátané - projekt pripojení na inžinierske siete, projekt požiarnej ochrany a projekt osadenia objektu v teréne.)

Požadované dokumenty pre vypracovanie projektovej dokumentácie:
- List vlastníctva k pozemku
- Výškovo-polohové geodetické zameranie pozemku s existujúcimi stavbami, susednými stavbami a bodmi pripojení

OBSAH PROJEKTU

Vyberte si variant:

2 850,00 €